Kategorie

BA300-65A potrubní oddělovač přírubový

BA300-65A potrubní oddělovač přírubový

Potrubní oddělovač přírubový BA300-65A bezpečně ochrání rozvody pitné vody před kontaminací způsobenou zpětným průtokem nebo zpětným nasátím nepitné vody z pracovního okruhu. BA300 je určen pro použití v obytných domech, pro průmyslové nebo komerční objekty, v rozsahu jeho technických parametrů. Instaluje se všude tam, kde je potřeba oddělit řád pitné vody od rozvodů kapalin rizikové třídy 4.

Více detailů


86 417 Kč vč. DPH

Dostupnost: na dotaz

Potrubní oddělovač přírubový BA300-65A bezpečně ochrání rozvody pitné vody před kontaminací způsobenou zpětným průtokem nebo zpětným nasátím nepitné vody z pracovního okruhu. BA300 je určen pro použití v obytných domech, pro průmyslové nebo komerční objekty, v rozsahu jeho technických parametrů.

BA300 může být podle normy ČSN EN 1717 použit pro oddělení rozvodů pitné vody od kapalin až do rizikové třídy 4 včetně. Do kategorie kapalin rizikové třídy 4 patří také voda upravená inhibitory koroze, určená pro plnění topných nebo chladících okruhů.

BA300 je určen pro instalaci do vodorovného potrubí, vypouštěcím otvorem dolů. Je opatřen připojovacími přírubami. Vypouštěcí potrubí musí být nainstalováno tak, aby ho bylo možné společně s vypouštěcím ventilem odpojit pro případ kontroly.

BA300 se skládá z těla z tvárné litiny ošetřené práškovým lakem, zpětných ventilů na vstupu a výstupu, vypouštěcího ventilu z mosazi a ze tří kulových ventilů pro připojení přístroje na měření diferenčního tlaku.

BA300 má vnitřní prostor rozdělen do tří tlakových zón. V zóně -1- je tlak vyšší než v zóně -2-, který je opět vyšší než v zóně -3-. Když rozdíl tlaků mezi zónou -1- a -2- poklesne na 0,14 bar, přívod pitné vody se uzavře, otevře se vypouštěcí ventil v zóně -2- a voda z ní je vypouštěna do atmosféry. Tímto způsobem je vyloučeno riziko zpětného průtoku nebo zpětného nasátí nepitné vody do systému rozvodu pitné vody.

Hlavní charakteristické rysy potrubních oddělovačů BA300:
- optimální ochrana rozvodného systému pitné vody
- snadná přístupnost vnitřních komponentů
- jednoduchá údržba díky optimalizované konstrukci
- trojnásobná bezpečnost – 2 zpětné ventily a 1 vypouštěcí ventil rozdělují oddělovač do tří zón
- nízká hmotnost
- standardizované připojení vypouštěcí části.

  • max. provozní teplota 65°C
  • max. provozní tlak 10 bar
  • max./min. provozní tlak vstupní - 10/1,5 bar
  • výška h 246 mm
  • výška H 152 mm
  • stavební délka filtru 356 mm
  • DN připojovací příruby DN65
  • průtok jmenovitý 35,8 m3/h