Kategorie

F78TS-80FA filtr se zpětným proplachem přírubový

F78TS-80FA filtr se zpětným proplachem přírubový

Filtr F78TS se zpětným proplachem přírubový na filtraci mechanických nečistot z pitné vody do 40°C. Filtr je standardně vybaven nerezovým filtračním sítkem o jemnosti ok 100 μm.

Více detailů


93 662 Kč vč. DPH

Dostupnost: dodání do týdne

Filtry F78TS jsou vhodné pro aplikace s vysokým průtokem vody. Filtry jsou určeny pro filtraci pitné vody z vodovodního řádu. Jemné filtrační sítko redukuje množství pevných částic ve vodě, například úlomků rzi, konopných vláken nebo písečných zrnek. Filtry jsou vybaveny zpětným proplachem, během kterého není přerušena dodávka vody. Maximální účinnost čištění filtru při zpětném proplachu zajišťuje rotační tryska, jejíž pomocí proud vody propláchne celou plochu hlavního síta filtru směrem od středu ven. Nucené proudění zajišťuje výměnu vody v jímce filtru. Certifikace na pitnou vodu DIN/DVGW.

Zpětný proplach může být iniciován:
1) ručně otevřením odkalovacího ventilu
2) automatikou Z11AS, která je nastavitelná v 16ti časových intervalech (nejkratší 4 minuty, nejdelší 3 měsíce)
3) diferenčním tlakovým spínačem DDS76-1, který se připojí k časové automatice a iniciuje proplach při dosažení nastavené tlakové ztráty.

Filtry jsou standardně z výroby vybaveny nerezovým sítkem o jemnosti ok 100 µm. Přírubové těleso a filtrační jímka jsou vyrobeny z tvárné litiny potažené polyamidem, díky kterému jsou vysoce odolné vůči korozi. Přírubové těleso je opatřeno výstupy na manometr (1x vstup, 2x výstup). Filtr je v dodávce vybaven 2 ks manometrů pro sledování tlakové ztráty - 1x vstup, 1x výstup s paměťovým kroužkem, který ukazuje, kdy je zapotřebí provést ruční proplach filtru.

Vnitřní části filtru jsou vyrobeny z nerezu, červeného bronzu, mosazi a plastu.

Ve spodní části je odkalovací kulový kohout s výtokovou hubicí DN 50.

  • připojení DN 80
  • kapacita průtoku Kvs 113 m3/hod
  • max. provozní teplota 40°C
  • max. provozní tlak 16 bar
  • jemnost filtrace 100 µm
  • výška celková (vč. manometrů) 665 mm
  • stavební délka filtru 310 mm
  • váha 35 kg